top of page
About Me: About Me

הסיפור שלנו

אם אתם מרגישים שלפעמים קצת אבדה הדרך, התשוקה לחיים קצת הטשטשה והתרחקתם מעצמכם, מהבקשות העמוקות שלכם אז הגעתם הביתה.

ברוכים הבאים למרחב הרוח- מרחב להתבוננות, התפתחות והשראה.

כאן במרחב הרוח שאיפותינו לעורר אנשים להתחבר לסקרנות הטבעית שלהם,להקשיב לתשוקות הלב ולנוע בעולם מתוך שמחה , קלילות והשראה.

אנחנו מביאות איתנו בטבעיות את האנרגיה המיוחדת שזורמת בינינו, אנרגיה מקלילה, חכמה ,שרואה את התמונה הרחבה לצד היופי בהשתנות והפליאה מהתהליך.

במהלך שנים רבות בהן אנו מלוות אנשים וילדים במעגלי החיים, גילינו כי השהייה בטבע והחיבור הבלתי אמצעי עם הטבע מאפשר לכל אדם וילד לחוש תחושת שלווה , שמחה ומשמעות עמוקה.

הטבע הינו המורה הגדול ביותר עבורינו ומחזיק בתוכו ידע חכם ועתיק. 

ואם רק נשכיל לאמץ חוקים אלו בתוך חיינו, נרבה לשהות בטבע, ונכניס את הטבע לתוך מרחב החיים שלנו - חיינו ישתנו ללא היכר.

והכי חשוב שהקסם הזה זמין ונגיש לכל אחד ואחת מאיתנו  ונמצא בשפע סביבנו.

יצרנו עבורכם מרחבים בהם תוכלו למצוא את הדרך המתאימה לכם להתחבר לאותה תשוקה , לפגוש את עצמכם ולהכניס משב רוח רענן וקליל לחייכם.

מוזמנים לטייל במרחבים שיצרנו עבורכם ולגלות את המרחב המושלם בשבילכם..

IMG_2526_edited_edited.jpg

טל קראוס

אמא לשלושה בנים  14,12,7 גרה בקיבוץ רבדים.

אוהבת יותר מכל לשהות בטבע, מתפעלת מיופיו של העולם, סקרנית מידי יום לגלות דברים חדשים, להנות מרגעים זכים ,תובנות , אנשים ומפגשים מרגשים .

קיים בי רצון עמוק להשפיע בעולם. לחלוק באהבה את כישרונותי ומתנותי בקרב כמה שיותר אנשים.

בעודי עושה זאת אני מבינה עד כמה הכאבים והאתגרים האישיים שלי , מעניקים לי את האפשרות להביא ריפוי בתוכי ובתוך מערכות היחסים שאפגוש בדרך.

את תחילת דרכי עשיתי כגננת בחינוך וולדורף. נמשכתי ליופי, לפשטות,לאסתטיות ולחכמה הגדולה שנגעה בעומק ליבי.

המראה הטבעי והחמים של הגן, שמעניק תחושה של בית, האור העדין, הצבעים האדמתיים,ההתבוננות וההקשבה בתשומת לב לכל ילד וילדה שבו את ליבי.

הרגשתי ברת מזל לפגוש את הילדים הרכים בתחילת מסעם ולהוות עבורם רחם בטוח ומאפשר להתפתח בקצב הנכון והמתאים להם. 

שמחתי והרגשתי ברת מזל על האפשרות להיות בפליאה יומיומית, לגלות יחד עם הילדים את אוצרות העולם , לעזור להוריהם לנשום, להתבונן ולקחת חלק משמעותי בחינוך הילדים.

במקביל להיותי גננת  הדרכתי קבוצות רבות של הורים וילדים במרכז לגיל הרך , ליוויתי ילדים עם קשיים רגשיים והדרכתי סטודנטיות לחינוך.

לאורך הזמן התגבש בתוכי צורך עז להגדיל את מרחבי ההשפעה שלי ולהביא את התפיסה שלי לתוך הגנים של משרד החינוך.

להשפיע היכן שיותר מאתגר.

בשנים האחרונות אני מייעצת למסגרות חינוכיות שונות, מלווה צוותים ומנטורית לעשרות גננות.  

החלום שלי הוא להכניס את הטבע לכל הגנים ולחינוך בכלל. לחבר אנשי חינוך , ילדים והורים לתחושת הפליאה מהטבע האינסופי, ליופי שמסביבינו ולהבנה העמוקה שהקשר הימיומי שלנו עם הטבע מאפשר לנו לחיות ברווחה נפשית, פיזית , קוגנטיבית ורוחנית.

בנוסף כמאמנת בפסיכולוגיה חיובית ומנחת מעגלי הקשבה בשילוב אומנות מרפאת , אני נפגשת עם אנשים בטבע, בקליניקה  או בטבע.

כחלק מעבודתי אני משלבת יצירה, שאני כל כך אוהבת ורואה את הדלת שהיא פותחת ללבבותיהם של אנשים. כמה נאמר כאשר אנחנו שותקים והידיים עובדות.

 אני משלבת כלים מגוונים צלילים,חומרים, קלפים, דמיון מודרך ושיח קשוב  -יחד אנו חווים מרחב נשימה.

הדר בר יוסף

IMG_2473_edited.jpg

אמא לסהר 13.5,יהל 12 וסתיו 7 ובת זוג של אוהד.

את הקשר בין גוף ,נפש ורוח גיליתי בעודי ילדה קטנה שפיתחה אסטמה בעקבות מעבר בית, כשכולם שיערו כל מיני השערות מה הסיבה, אני הבנתי שיש קשר למעבר . הבנתי שיש קשר לחוויות שאנחנו מרגישים,למחשבות שעולות בעקבות החוויות ,לנסיבות החיים ולתגובות שלנו אליהן . ניתנה לי ההזדמנות להציץ לעולמי הפנימי , להכיר עוד חלק בתוכי.

כאשר החיבור בין גוף, נפש, רוח הופיע בעוד מספר פעמים בחיי, זה רק נתן לי אישור לידיעה הפנימית הזו, שכן, יש קשר!

לצד הידיעה הזו, החיים כאחות תאומה , הגישו לי מראה צמודה ,שלא מאפשרת ברירה אלא ,לפגוש את עצמי שוב ושוב, לעשות עבודת עומק, שיחות פותחות לב ומחשבה ובעיקר חוויה שקשה להסביר אותה במילים.

לאחר שסיימתי צבא ודלקות גרון אחת לחודש ( טל ,סבלה מאוד בצבא ואני הגבתי לכך עד היום שבו השתחררה ) נרשמתי ללימודי רפואה סינית והומאופתיה , להעמיק וללמוד עוד על הגוף והנפש המופלאים שלנו.

במהלך טיוליי בעולם , השתהיתי כשראיתי שבטי נשים ששהו ימים שלמים אחת בחברת השנייה בטבע, תומכות, פותחות את הלב ומנהלות חיים שלמים בשבט נשים. זה הרגיש לי כל כך נכון , תחושת הביחד הזו.

עולם הנשיות סיקרן אותי מאוד וכמה שנים טובות לפני שילדתי , נכנסתי לעולם ההריונות והלידות. ליוויתי לידות , הנחתי קורסי הכנה ללידה , טל ואני נכחנו בלידות אחת של השנייה , נשבתי בקסם הבריאה.

נפעמתי מהטוהר שיש בתינוקות רכים שיודעים בדיוק מה הם צריכים, שיודעים לבטא את עצמם, לא מדחיקים, שמתבוננים בעולם מתוך פליאה וסקרנות, שנהנים מהדברים הפשוטים בחיים, שנוכחים ברגע .

כל כך תמימים, שלמים ומופלאים, תמיד נמצאים שם עבורי כתזכורת מה באמת חשוב בחיים.

התאהבתי בעולם האמהות וההורים שעוברים פאזה מאוד משמעותית בחיים שלהם עם כל ילד שנכנס למשפחה.

bottom of page